Cześć, jesteśmy AromaLab

Cieszę się, że chcesz nas poznać! Na początek mam do Ciebie pytanie.Czy wiesz jak rozpoznać Pasjonata? Naszą odpowiedź znajdziesz na końcu tego wpisu.

Historia

Dawno temu byliśmy parą ludzi z korporacji. On, czyli Leszek, przez wiele lat związany z branżą farmaceutyczną. Sfokusowany na bezpieczeństwie, wynikach badań, uzależniony od czytania i aktualizowania wiedzy. Ona, czyli ja – Eliza. Psycholog w świecie badań i marketingu, z zawodową obsesją na punkcie metodologii, rzetelności pomiaru i trafności wniosków. To Leszka zawodowa ścieżka zawiodła do firmy z najdłuższą w Polsce tradycją aromaterapii. Im lepiej poznawaliśmy potencjał olejków eterycznych, tym bardziej byliśmy nimi zafascynowani.

olejki eteryczne aromaterapia aromalab

Wciąż jest dla nas niesamowite, że zamiast pić kawę, wystarczy powąchać olejek z rozmarynu, że olejek z kwiatów lawendy pomaga zasnąć, doskonale goi oparzenia, odstrasza owady i ma ponad 60 zastosowań.

Doświadczenie

Nasza rosnąca fascynacja zmieniała się w energię, której musieliśmy dać jakieś ujście. Marzyliśmy by połączyć tradycję i wiedzę z nowoczesnością. Tak powstało Laboratorium Aromaterapii, czyli nasze własne olejki eteryczne i autorskie mieszanki – Blendy. Zaczęliśmy bywać na targach, rozmawiać z ludźmi, prowadzić warsztaty. Dzielić się wiedzą i doświadczeniem.

Zmiana

Niedawno nasze Laboratorium zmieniło się w aromalab.pl

Dziś doskonale znamy rynek surowców. Dzięki temu możemy zaoferować najlepsze, starannie wyselekcjonowane olejki jakości aromaterapeutycznej. Zaopatrujemy w nasze produkty nie tylko klientów indywidualnych, ale też firmy: producentów naturalnych kosmetyków, czy świec.

Jakość

Nasze olejki produkowane są zawsze ze świeżych roślin i powstają w kraju ich naturalnego występowania. Tak więc olejek z Drzewa Herbacianego sprowadziliśmy z Australii, Lawendowy z Francji, Cytrynowy z Sycylii itd. Wybierając olejki do asortymentu AromaLab kierujemy się dogłębną analizą dokumentacji i testami olfaktorycznymi.

Do każdego naszego olejku dysponujemy pełną dokumentacją TDS (Technical Data Sheet), MSDS (Material Safety Data Sheet), certyfikat zgodności IFRA (The International Fragrance Association), a do wybranych także GS/MS (Gas chromatography–mass spectrometry).

Na rynku możesz spotkać wiele pozornie identycznych olejków, np.: z lawendy. Wszystkie będą opisane jako „100% natural essential oil”, „INCI: Lavandula Angustifolia”, jednak pachnieć będą zupełnie inaczej. Może to wynikać z jakości uprawy, ale też jakości materiału roślinnego użytego do produkcji (np. rośliny nieświeże, zagrzybione, czy łodygi i liście zamiast kwiatów). Wpływa to nie tytko na zapach, ale i na skład chemiczny olejku oraz jego potencjał aromaterapeutyczny.

Odpowiedzialność

AromaLab to nie tylko jakościowe produkty.
Przez lata przekonaliśmy się, że wokół aromaterapii narosło wiele mitów. Często można spotkać niepotwierdzone niczym tezy, błędne informacje, czy puste slogany. Dlatego ważną dla nas misją, jest dostarczać Ci rzetelne informacje, sprawdzoną wiedzę i odpowiedzialnie prowadzić Cię przez świat olejków.
A wracając do Pasjonata… Tylko jedna rzecz różni go od zwykłego gaduły. Obydwaj mogą mówić dużo, długo i z każdym, ale Prawdziwy Pasjonat wie o czym mówi.
Mam nadzieję, że lubisz wiedzieć :), a świat aromaterapii zachwyci Cię podobnie jak nas i zechcesz poznać go jeszcze bardziej i jeszcze lepiej.

Pozdrawiam,
Eliza