CZĘSTE PYTANIA O… Olejki eteryczne

Co to jest aromaterapia?

Aromaterapia jest to nadzwyczaj przyjemną i niezwykle skuteczną metodą radzenia sobie z wieloma dolegliwościami za pomocą olejków eterycznych.

Co to są olejki eteryczne?

Olejki eteryczne są to lotne substancje zapachowe produkowane przez wyspecjalizowane komórki roślinne. Olejki eteryczne pozyskiwane są za pomocą destylacji parą wodną, hydrodestylacji (ogromna większość olejków eterycznych), suchej destylacji (olejki dziegciowe) lub są wytłaczane mechanicznie z naowocni (kolorowej warstwy skórki) owoców cytrusowych.

W jaki sposób należy używać bezpiecznie olejków eterycznych?

Najpowszechniejsze metody użycia olejków eterycznych, to: inhalacje (z użyciem klasycznych kominków aromaterapeutycznych, dyfuzorów lub za pomocą miski z gorącą wodą), masaż, podczas którego używa się olejków eterycznych rozcieńczonych w olejach bazowych, kompresy i kąpiele.

Czy olejki eteryczne mogą być niebezpieczne?

Olejki eteryczne mogą być niebezpieczne dlatego należy ściśle stosować się do zasad bezpieczeństwa stosowania olejków eterycznych.

W jakich dolegliwościach może pomóc aromaterapia?

Aromaterapia pomaga zarówno w dolegliwościach związanych z ciałem jak i emocjami. Na wielu uczelniach prowadzone są badania nad skutecznością olejków eterycznych a wyniki badań są bardzo obiecujące. Aromaterapia jest najszybciej rozwijającą się i najlepiej ugruntowaną naukowo gałęzią medycyny naturalnej.

Gdzie mogę kupić olejki AromaLAB

Nasze olejki eteryczne i akcesoria do aromaterapii możesz kupić oczywiście na naszej stronie aromalab.pl. Jeśli chcesz kupić je bardziej bezpośrednio- zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie ul. Puławska 38, wejście od ulicy Grażyny. Tam znajdziesz najlepsze olejki eteryczne w Warszawie.