Oliwka do masażu z olejkami eterycznymi to doskonały sposób na relaks lub pobudzenie zmysłów.

Aromaterapia, czyli terapia za pomocą olejków eterycznych, jest jednym z najstarszych i najprzyjemniejszych sposobów na poprawę samopoczucia i zdrowia. Olejki eteryczne mają właściwości lecznicze i aromaterapeutyczne, które wpływają na nasze ciało i umysł. Masaż z użyciem oliwki z olejkami eterycznymi to idealny sposób na odprężenie się po ciężkim dniu pracy.

Oto kilka kroków, jak sporządzić oliwkę do masaży z olejkami eterycznymi:

1. Wybierz odpowiednie olejki eteryczne

Wybierz olejki eteryczne, których właściwości odpowiadają Twoim potrzebom. Możesz wybrać olejek pojedynczy, sporządzić mieszankę olejków eterycznych lub zaopatrzyć się w gotowy blend np. tonizujaco-relaksujący blend Harmonia. Każdy z olejków ma swoje unikalne właściwości aromaterapeutyczne.

Poczytaj o podstawowych zasadach łączenia olejków eterycznych.

2. Wybierz odpowiedni nośnik

Oliwka do masaży musi mieć odpowiedni nośnik, którym może być np. olej jojoba, malinowy, śliwkowy, z pachnotki, migdałowy lub kokosowy. Wybierz taki nośnik, który będzie odpowiedni dla Twojej skóry.

3. Połącz olejki eteryczne z nośnikiem

Połącz kilka kropli wybranych przez Ciebie olejków eterycznych z nośnikiem w odpowiednim stężeniu. Bezpieczne stężenie w przypadku oliwki do masażu, to 1%-3%.

Zapoznaj się z tabelą, która pomoże Ci bezpiecznie uzyskać odpowiednie stężenie.

Wymieszaj dokładnie.

4. Przechowuj oliwkę w ciemnym miejscu

Gotową oliwkę przechowuj w ciemnym miejscu, aby zachować jej właściwości aromaterapeutyczne lecznicze.

5. Używaj oliwki do masażu

Oliwkę do masaży możesz stosować na całym ciele lub tylko na wybranych partiach ciała. Masaż wykonuj delikatnymi ruchami, aby rozprowadzić oliwkę po skórze.

Masaż z użyciem oliwki do masaży z olejkami eterycznymi to doskonały sposób na relaks i pobudzenie zmysłów. Aromaterapia jest jednym z najstarszych sposobów na poprawę samopoczucia i zdrowia. Olejki eteryczne mają właściwości lecznicze i aromaterapeutyczne, które wpływają na nasze ciało i umysł.